למה כדאי לסעוד במסעדת שף?

למה כדאי לסעוד במסעדת שף ?

אצל רובנו היום יום נחשב לדי עמוס, הימים עוברים חולפים להם די במהרה ואנו חיים את השגרה. קמים בכל בוקר מחדש, מארגנים את הילדים למסגרות, מתארגנים בעצמנו לעבודה, נמצאים במקום העבודה לא מעט שעות בכל יום ובערב… חוגים, ארוחת ערב, מקלחות וחוזר חלילה.

 

מדי פעם אנו חייבים לשבור את הרצף ואת השגרה, כדי להרגיש שלחיים יש קצת יותר מה להציע חוץ מעבודה, בית, סידורים ולכן אנחנו צוברים חוויות, נוסעים לחו“ל, מטיילים בארץ ויוצאים למסעדות. אז למה כדאי לסעוד במסעדת שף על פני מסעדה רגילה….

 

חוויה קולינרית בלתי רגילה

כשמדברים על מסעדת שף, מישהו שם ישב וחשב על כל פרט ופרט. כל מנה שתזמינו היא סיפור שלם בפני עצמו וזה בא לידי ביטוי מהמקום שהיא באה, מחומרי הגלם מהם היא מורכבת, שילובי הטעמים, בקיצור יש כאן קצת מעבר לפסטה ברוטב רוזה או סטייק פילה על הגריל.

 

חומרי הגלם בהם עושים שימוש במסעדת שף הם לא רק טריים ואיכותיים, אלא גם נבחרים בכל פעם לפי העונה בשנה או התוצרת החקלאית היומית ויחד עם זאת נחשבים למיוחדים בין אם זה גזר סגול בגידול מיוחד, עלי אנדיב אורגניים או אגס מזן שאין שני לו. בקיצור לסעוד במסעדת שף, זו חוויה בלתי רגילה.

 

הלוקיישן לרוב יוצא דופן

בישראל יש כמה ממסעדות השף המובילות בעולם כאשר המיקום שלהן הוא בהחלט יוצא דופן. זה יכול להיות מסעדה הממוקמת בקומה גבוהה בבניין מוכר הצופה לעבר הנוף של העיר תל אביב, מסעדה בתוך מרתף ישן של יין שפעם שימש כמסתור לחיילים בזמן המלחמה או פשוט מסעדה על רצועת החוף המשקיפה אל הים, כך שאפשר להנות מארוחה מעולה לצבעיה המרהיבים של השקיעה.

 

השירות, שמים דגש על כל פרט

כשבוחרים לסעוד במסעדת שף, לכל פרט יש חשיבות. זה מתחיל כבר בהזמנת המקום, ממשיך באירוח, בשירות של המלצרים, באלכוהול המשובח, באוכל, בעיצוב של המסעדה והשילוב הזה פשוט עושה את ההבדל בין לאכול בעוד מסעדה לבין לחוות חוויה מדהימה ויוצאת דופן.